هزینه کاشت ریش | قیمت کاشت خط‌ ریش 1402

هزینه کاشت ریش در سال 1402 چقدر است؟

کسانی که قصد انجام کاشت ریش رو دارن، اولین سوالی که براشون پیش میاد این هست که خب حالا هزینه کاشت ریش چقدر هست؟ با چه قیمتی میتوان یک ریش طبیعی و سالم با رشد خوب داشت؟ البته که جواب به این سوال به عوامل مختلفی مانند کلینیک، متخصص، بانک مویی شما، میزان گرافت ها و …. بستگی دارد اما بطور میانگین میشه گفت قیمت کاشت ریش طبیعی در ایران چیزی حدود 10 تا 15 میلیون تومان میباشد.

اگر قصد دارین تا از قیمت‌های دقیق کاشت خط ریش و عوامل موثر بر آن آگاه بشین در ادامه مقاله با مرجع کاشت مو ایران همراه باشین.

عوامل مؤثر بر هزینه کاشت ریش

عوامل مختلفی قیمت مناسب کاشت ریش را تحت تاثیر قرار می‌دهند که تعدادی از آن‌ها شامل موارد زیر است:

 1. مدل ریش انتخابی: با توجه به مدل ریش مورد نظر فردی و تراکم آن، تعداد گرافت‌های مورد نیاز افزایش یافته در نتیجه هزینه‎ کاشت ریش نیز افزایش می‌یابد.
 2. تعداد گرافت‌هی مورد نیاز: به طور متوسط در جراحی کاشت ریش به 2500 تا 3500 گرافت نیاز است که با توجه به تراکم ریش فرد ممکن است این تعداد افزایش یافته و بالطبع آن با توجه به افزایش کار و زمان مورد نیاز برای برداشت و کاشت گرافت‌ها هزینه کاشت ریش نیز افزایش می‌یابد.
 3. مراقبت‌های قبل و بعد از جراحی: ممکن است قبل و بعد از عمل جراحی کاشت ریش نیاز به استفاده از داروها و مکمل‌های تقویتی باشد که این موارد به نوبه خود هزینه کاشت ریش را افزایش خواهند داد.
 4. کلینیک انتخابی: کلینیک‌های کاشت ریش با توجه به سابقه و موقعیت مکانی ممکن است هزینه‌های متفاوتی را برای کاشت ریش دریافت نمایند.
 5. جراح: یکی از مهم‌ترین معیارها برای دستیابی به یک نتیجه عالی با کمترین عوارض در کاشت ریش، مراجعه به جراح متخصص و با تجربه است که مطمئنا چنین اقدامی هزینه نهایی کاشت ریش را افزایش می‌دهد.

هزینه تقریبی کاشت ریش طبیعی

در ابتدا به قیمت حدودی کاشت ریش طبیعی می‌پردازیم؛ هزینه کاشت ریش طبیعی تا حدود زیادی بستگی به کشور محل انجام خواهد داشت، متوسط کاشت ریش در کشورهای مختلف به شرح زیر است:

قیمت متوسط کاشت ریش در کشورهای مختلف چقدر است؟
آمریکا یکی از گران ترین و ایران یکی از ارزان ترین کشورها برای کاشت ریش میباشد
 1. هزینه کاشت ریش در آمریکا: 15000 تا 20000 دلار
 2. هزینه کاشت ریش در انگلستان: 3500 تا 9000 پوند
 3. هزینه کاشت ریش در ترکیه: 2500 تا 4500 دلار
 4. هزینه کاشت ریش در ایران: 10 تا 15 میلیون تومان

اگرچه بحث هزینه بسیار مهم است اما نکته قابل‌توجه در این مورد تجربه و تخصص جراح است که همواره باید مدنظر قرار بگیرد تا منجر به نتایج دلخواه شود. همچنین سلامت فردی و کیفیت بانک مو در جهت کاشت نیز بسیار مهم است.

آیا کاشت ریش طبیعی خطرناک است؟

یکی از استرس‌زا‌ترین موارد برای بسیاری از افراد جراحی است که مطمئنا جراحی کاشت ریش نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگرچه کاشت ریش یکی از انواع جراحی‌های زیبایی می‌باشد اما بدین معنا نیست که انجام آن خالی از خطر است. یکی از مهم‌ترین عوارض جراحی‌ها عفونت است که خطر عفونت در جراحی کاشت ریش نیز وجود خواهد داشت اما خطر بروز عوارض خطرناک در این پروسه بسیار نادر است.

ممکن است التهاب ناحیه برداشت فولیکول اتفاق بیفتد که در بسیاری از موارد به صورت خود‌به‌خودی برطرف خواهد شد اما در موارد بسیار اندکی نیازمند درمان دارویی می‌باشد. همچنین در جراحی کاشت ریش اسکار نیز به جا خواهد ماند که با رشد ریش طبیعی به طور کامل پوشیده خواهد شد.

جراحی کاشت ریش طبیعی همانند کاشت موی طبیعی با عوارض بسیار خفیفی همراه است اگرچه توصیه بر این است که قبل از انجام این روش‌ها حتما با پزشک متخصص و مجرب مشاوره صورت گیرد تا نگرانی‌های موجود به طور کامل برطرف شود.

دوام کاشت ریش طبیعی چقدر است؟

اگرچه رشد کامل ریش به مدت چندماه پس از عمل جراحی طول خواهد کشید اما بسیاری از افراد پس از کاشت از دوام مادام‌العمر این روش بهره‌مند خواهند شد.

دوام ریش کاشته‌شده به این علت است که کاشت ریش با بهره‌گیری از موهای طبیعی فرد از سایر نواحی بدن(به طور معمول پشت سر) انجام می‌شود که این موها دارای رشد و حالت طبیعی هستند.

جراحی کاشت ریش چقدر طول خواهد کشید؟

جراحی کاشت ریش به طور متوسط 4 تا 8 ساعت به طول خواهد انجامید. موارد متعددی بر این زمان تاثیر می‌گذارند اما مهم‌ترین عامل روش کاشت می‌باشد.

دو مورد از شایع‌ترین تکنیک‌های کاشت ریش طبیعی شامل برداشت واحد‌های فولیکولی (FUE) و جا‌به‌جایی واحد‌های فولیکولی (FUT) هستند. روش FUE رایج‌تر است چراکه با درد کمتری همراه بوده و ریکاوری آن کوتاه‌مدت می‌باشد. روش FUT تهاجمی‌تر است و برای موارد شدیدتر کاربرد داشته و با اسکار قابل‌توجه در ناحیه برداشت فولیکول‌ها همراه است.

آیا ریش کاشته‌شده از رشد طبیعی برخوردار است؟

کاشت ریش طبیعی یک روش بسیار موثر برای ایجاد ریش‌هایی با رشد طبیعی در ناحیه صورت است اما پس از کاشت نتایج بلافاصله رویت نشده بلکه نیازمند زمان هستند.

آیا نتیجه کاشت ریش طبیعی است؟

پس از انجام کاشت، 3 تا 4 ماه زمان برای آغاز رشد نیاز خواهد بود و بعد از 5 تا 6 ماه رشد قابل توجهی در محل پیوند مشاهده می‌شود. با گذشت 8 تا 9 ماه از زمان کاشت نتایج تقریبا کامل می‎‌شود.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ریش طبیعی چقدر است؟

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ریش از هر فرد به فرد دیگر متفاوت است و به تراکم ریش فرد قبل از عمل و تراکم مورد نظر و انتخابی پس از عمل بستگی دارد. به طور معمول برای کاشت ریش طبیعی نیاز به 2500 تا 3500 گرافت خواهد بود که ممکن است برای کاشت سبیل و خط‌ریش نیز تعداد بیشتری لازم باشد.

برای افرادی که از کم‌پشتی ریش خود رنج ‌می‌برند کاشت ریش می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد و آن‌ها را به نتایج دلخواه برساند.

چه افرادی کاندید کاشت خط ریش هستند؟

افراد زیر می‌توانند از کاشت خط‌ریش بهره‌مند شوند:

 • ریزش موهای ریش
 • افرادی که می‌خواهند ظاهر خط‌ریش را بهبود ببخشند.
 • ریزش خط‌ریش به علت آلوپسی
 • زخم و سوختگی صورت
 • تخریب خط‌ریش در زنان به علت لیفت صورت
 • ریزش محل جوش در خط ریش

مطالعه پیشنهادی: هزینه کاشت سبیل

سخن پایانی

هزینه کاشت ریش به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هرکسی ثابت نیست که در این مقاله آموزشی به آن‌ها پرداختیم؛ اما بطور میانگین میتوان گفت قیمت کاشت ریش در سال 1402 چیزی بین 8 تا 15 میلیون تومان هست.
البته لطفا به این نکته توجه کنید که صرفا قیمت برای شما ملاک نباشه چرا که این موضوع با سلامتی شما بطور مستقیم در ارتباط هست و مهمتر از هزینه، جراح کاشت ریشی هست که شما انتخاب میکنین؛ پس سعی بکنید وسواس خودتون رو روی این موضوع متمرکز کنید.

اطلاعات بیشتر در: https://www.facialplasticsurgerymiami.com/blog/beard-transplant-cost

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *