هزینه اکستنشن مژه 1402

هزینه اکستنشن مژه چقدر است؟

کاشت مژه و اکستنشن مژه یکی از بهترین راه‌حل‌هایی است که زیبایی چشمان شما را به گونه‌ای طبیعی افزایش می‌دهد. کاشت مژه روش مناسبی برای حجم‌دار و حالت‌دار کردن مژه کم‌پشت است و در این روش، مژه‌ها به صورت تک‌تک به مژه‌های طبیعی چشم چسبانده می شوند تا ضخامت، طول و رنگ مژه‌ها را بهبود بخشد. در ادامه به موارد موثر بر هزینه کاشت مژه می پردازیم

مطالعه پیشنهادی: اکستنشن مژه چیست؟

عوامل موثر بر هزینه اکستنشن مژه و کاشت مژه

فاکتورهای متفاوتی هستند که هزینه کاشت مژه و هزینه اکستنشن مژه را تغییر می‌دهند؛ مانند سایر خدمات زیبایی. اگر می‌خواهید اطلاعاتی در خصوص قیمت اکستنشن و کاشت مژه به دست آورید تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کیفیت مواد و نرخ قیمت کاشت مژه و اکستنشن

این عامل بخش ثابت فاکتورهای مهم در محاسبه هزینه نهایی خدمات زیبایی است.  هرچه از مواد با کیفیت‌تری برای این کارها استفاده شود، نرخ قیمت کاشت مژه و قیمت اکستنشن مژه نیز بالاتر می‌رود، البته نباید فراموش کرد که مواد با کیفیت در زیبایی و ماندگاری این کار چه تاثیر به سزایی خواهد داشت.

هزینه کاشت مژه 6 ماهه و کاشت مژه دائمی

برای کاشت مژه 6 ماهه، پزشک باید از یک چسب خاص استفاده کند. این چسب‌ها بسیار مرغوب هستند و بدون ایجاد حساسیت، ماندگاری مژه‌های کاشته شده را افزایش می‌دهند.

چه عواملی بر قیمت اکستنشن مژه تاثیر دارند؟

دریافت خدمات در کلینیک و سالن‌های زیبایی

یکی دیگر از مواردی که بر هزینه کاشت مژه و اکستنشن آن موثر است، مرکزی است که این خدمات را ارائه می‌دهد. به طور کلی، نرخ قیمت کاشت مژه و اکستنشن در کلینیک‌ها از مراکز زیبایی بیشتر است که به دلیل انجام این خدمات توسط پزشک متخصص می‌باشد.

این مراکز اکثرا تجهیزات پیشرفته‌ای دارند و خدمات زیبایی را با حداقل عوارض ارائه می‌نمایند، البته هزینه‌ها در کلینیک‌های مختلف نیز با توجه به موقعیت آنها، سابقه پزشک و تجهیزات آنها متفاوت است.

با این حال، سالن‌های زیبایی که از تجهیزات مناسبی استفاده می‌کنند و در شهرهای بزرگ و محله‌هایی با موقعیت مناسب واقع شده‌اند، مبالغ بالاتری برای نرخ قیمت کاشت مژه و هزینه اکستنشن مژه در مقایسه با سالن‌های معمولی‌تر دریافت می‌کنند.

هزینه انواع اکستنشن مژه

هزینه اکستنشن مژه با توجه به موارد ذکر شده به صورت تقریبی به شرح زیر است:

 • اکستنشن مژه کلاسیک شروع قیمت از 450 هزار تومان
 • اکستنشن مژه اسپایک  شروع قیمت از 500 هزار تومان
 • اکستنشن مژه  والیوم شروع قیمت از 550 هزار تومان
 • اکستنشن مژه رنگی/مدل های خاص شروع قیمت از 650 هزار تومان

مطالعه پیشنهادی: اکستنشن مژه کلاسیک بهتره یا اکستنشن والیوم

مدل کاشت یا اکستنشن مژه

به دنبال چه مدلی از اکستنشن مژه هستید؟

انواع مدل های اکستنشن مژه کدامند؟

مژه کلاسیک

اکستنشن کلاسیک مژه به کاشت 1:1 مژه گفته می شود. در روش کاشت کلاسیک موهای مژه به صورت تک تک با استفاده از چسب با دوام و مخصوص به مژه های طبیعی وصل می شوند. این روش اکستنشن مژه کلاسیک بین 3 تا 4 هفته دوام دارد. برای هر چشم بین 60 تا 80 تا مژه استفاده می شود. جنس مژه اکستنشن از موی انسان، موی اسب و یا با استفاده از مژه های ابریشمی است.

مژه هیدن

مژه هیدن یا نامرئی یک روش بسیار پر‌طرفدار است. مژه هیدن زیر پلک قرار می گیرد و در حین کار،  باید چشم فرد باز باشد. همین تکنیک موجب زیبایی و طبیعی بودن کار می شود، اما با توجه به روند کاشت مژه هیدن، باید اینکار توسط افراد ماهر انجام شود تا عوارض اکستنشن مژه را در پی نداشته باشد، زیرا ممکن است پس از کاشتن مژه طبیعی در پلک زدن مشکل ایجاد شود.

مژه عروسکی

اکستنشن مژه عروسکی با استفاده از تارهای بلند و کوتاه مژه انجام می شود. این تارهای بلند و کوتاه در گوشه خارجی و انتهایی چشم به کار برده می شود. همچنین از تارهای بلند در وسط پلک نیز به صورت دانه ای استفاده می شود. کاشت مژه عروسکی برای چشم های بادامی و گرد پیشنهاد می شود، زیرا حالتی زیبا و عروسکی و البته گیرا به چشم می دهد.

تفاوت این نوع مدل با اکستنشن طبیعی مژه در این است که در کاشت مژه طبیعی طولانی ترین قسمت مژه به قوس خارجی چشم می رسد اما در این روش ، در میانه چشم نیز از تارهای بلند استفاده می شود.

مژه والیوم

اکستنشن مژه والیوم به نوعی از اکستنشن گفته می شود که به هر تار مو سه تار دیگر مژه چسبانده می شود. کاشت مژه والیوم نسبت به مژه کلاسیک و کاشت مژه طبیعی سبک تر است. این نوع اکستنشن والیوم مژه نسبت به سایز روش ها پرپشت‌تر است و حالت سه بعدی دارد.

مژه گربه ای

اکستنشن مژه گربه ای برای کشیده شدن چشم استفاده می شود. این تکنیک برای افرادی که دارای چشمان گرد هستند و مایلند چشم‌هایشان کشیده تر شوند به کار برده می شود. اکستنشن گربه ای به این صورت است که در وسط چشم تارها کوتاه تر هستند و در گوشه ی چشم از تارهای بلندتر استفاده تر می شود

مژه رنگی

کاشت مژه رنگی یک مدل جدید است که بین نوجوانان و جوانان شایع شده است. گاهی در این کاشت ترکیب یک دو یا سه رنگ به کار برده می شود که این رنگ ها بر اساس رنگ چشم و رنگ پوست انتخاب می شوند. همچنین مژه های اکلیلی و نگین دار نیز از نمونه های جدید کاشت مژه رنگی هستند.

مژه اسپایکی

اکستنشن مژه اسپایکی روشی است که در آن به میزان دلخواه و بر اساس سلیقه مشتری می‌توان مژه‌ها رو پر‌تر نشان داد. این تکنیک مژه‌ها فن سازی نمی‌شوند. در این روش مژه‌ها هم سایز با مژه طبیعی روی آن قرار می‌گیرند.  کاشت مژه اسپایکی بین 2 الی 4 هفته ماندگاری دارد.

مراحل انجام اکستنشن مژه

 1. برای انجاماکستنشن مژه ابتدا روی صندلی مخصوص دراز می‌کشید، و چشم‌هایتان را می‌بندید. بعد از آن مژه‌کار زیر مژه‌های شما یک پارچه تمیز و سفید قرار می‌دهد.
 2. متخخص 1 میلی‌متر از مژه‌های کاملا خشک شما را به چسب اکستنشن مژه آغشته می‌کند و در گوشه خارجی چشم شما (که مژه‌ها باید متراکم‌تر و بلندتر باشند) قرار می‌دهد.
 3. بعد از چسباندن مژه‌ها، متخصص مژه‌های شما را برس مخصوص شانه می‌زند، پلک‌ها و مژه‌های را با مواد مخصوص به آرامی شستشو می‌دهد، و چسب‌های اضافیرا با ظرافت می‌کند.
 4. پس از انجام اکستنشن مژه، برای پاک کردن آرایش چشم‌هایتان از ژل شستشو استفاده کنید و با یک دستمال نرم و تمیز آهسته اطراف مژه‌های خود را پاک کنید.

بسته به نوع و سرعت رشد مژه‌های شما، این مژه‌ها 3 تا 4 هفته دوام می‌آورند.

مراحل اکستنشن مژه به چه صورت است؟

مراقبت‌های بعد از کاشت و اکستنشن مژه

در صورت مراقبت صحیح، عمر مفید اکستنشن مژه حدود 1 ماه است. برای افزایش دوام اکستنشن، روغن‌های مخصوص آرایش مژه گزینه‌های مناسبی هستند. بعد از اکستنشن مژه دیگر نیازی به ریمل ندارید، اما اگر همچنان می‌خواهید از از ریمل استفاده کنید، سراغ نمونه‌هایی بروید که با آب پاک می‌شوند و در ضمن فقط نوک مژه‌هایتان را ریمل بزنید.

برای پاک کردن آرایش چشم‌هایتان‌ و اطراف مژه‌ها، از ژل شستشو و دستمال‌های پاکیزه و لطیف کنید، شامپو بچه هم گزینه بدی نیست.

نکات زیر را برای کاشت مژه 6 ماهه و … نیز فراموش نکنید:

 • یک روز کامل پیش از اکستنشن مژه، سراغ فعالیت‌های بدنی شدید (مانند ورزش) که باعث تعریق می‌شود نروید. همچنین 2 روز پیش از اکستنشن مژه به هیچ وجه شنا نکنید و به سونا نروید.
 • اگر مژه‌های خیلی بلند می‌پسندید، باید مژه‌های بیشتری بکارید؛ چون اکستنشن‌های بلند اگر کم باشند، کم‌حجم به نظر می‌رسند و تاثیر آنها چندان به چشم نمی‌آید.
 • پس از کاشت مژه تا حداقل 12 ساعت به صورت‌تان آب نزنید تا چسب‌ها به‌طور کامل خشک شوند. اگر جازه ندهید این اتفاق بیفتد، چسب مژه خوب خشک نشده و وارد چشم می‌شود. در این حالت نیز نه تنها انرژی و هزینه‌تان به هدر می‌رود، بلکه احتمال بروز حساسیت هم وجود دارد.

کاشت مژه، یک اقدام آرایشی است که به چشم‌های شما زیبایی خاصی می‌بخشد، البته دقت کنید که این مژه‌ها حالت غیر طبیعی نداشته باشند. این فرایند، دردناک نیست، اما ممکن است باعث سوزش چشم‌ها شود یا به مژه‌های طبیعی شما آسیب برساند. به دلیل حساسیت بسیار بالا به منظور کاشت مژه این اقدام باید به وسیله متخصص انجام پذیرد.

منبع: lilacst

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *