کاشت مو در چند جلسه انجام میشود؟

کاشت مو در چند جلسه انجام میشود؟

بسیاری از افرادی که قصد کاشت مو رو دارند، براشون سوال هست که کاشت مو طی چند جلسه انجام میشه؟ تعداد این جلسات غالبا 1 یا 2 جلسه هست. اما به این نکته توجه کنید که عوامل متعددی من جلمه روش، میزان مو، مساحت کاشت، پوست سر، ژنتیک و …. روی این تعداد تاثیر دارند که در ادامه به بررسی تک به تک این موارد میپردازیم؛ با مرجع کاشت مو ایران همراه باشین.

عوامل موثر در تعداد جلسات کاشت مو

تعداد جلسات کاشت مو به شدت به وضعیت موهای فرد و نیازهای آنها بستگی دارد. اما در ابتدا باید به شما بگوییم که در ایران و در اکثر مراکز تمامی روش های کاشت مو در یک جلسه انجام می شود اما در موارد خاص و افراد مختلف عواملی وجود دارد که ممکن است این تعداد جلسات لازم را افزایش دهد، عواملی که بر تعداد جلسات کاشت مو تاثیر می‌گذارند عبارتند از:

  1. روش کار متخصص
  2. نوع روش کاشت مو
  3. مساحت منطقه کاشت
  4. میزان ریزش مو
  5. سلامت پوست سر
  6. عوامل زیستی

روش کار متخصص

روش هر متخصص کاشت مو و هر مرکز، یک نکته بسیار تاثیرگذار در تعداد جلسات است؛ با توجه به تجربه، دوره های تخصصی و متد اختصاصی هر مرکز یا پزشک روتین خاص خود را دارد برخی راحتر هستند کاشت را در چند جلسه انجام دهند برخی کاشت مو دریک جلسه ای را ترجیح می دهند. اولویت ما کاشت در یک جلسه است جز در موارد خاص که شرایط زیباجوی عزیز اجازه کاشت یک جلسه ای را ندهد. برای مشاوره فرم زیر را پر کنید.

نوع روش کاشت مو

هر روش کاشت مو نیاز به تعداد جلسات متفاوتی دارد. برای مثال، روش کاشت مو با استفاده از تکنیک FUE (کاشت مو پانچی یا دانه ای)، که در آن موهای سالم به صورت یک به یک از نواحی دیگر سر یا بدن به منطقه کاشت منتقل می‌شوند، معمولاً نیاز به چند جلسه دارد. در حالی که روش FUT (پیوند نواری)، که در آن نواری از پوست سر برداشته شده و موهای سالم روی آن برداشت و در ناحیه بی مو کاشته می‌شوند، ممکن است نیاز به تعداد کمتری جلسه داشته باشد.

اگر علاقمند هستید تا در این رابطه بیشتر بدونین میتونین همین الان به صفحه بهترین روش‌های کاشت مو مراجعه نمایید.

مساحت منطقه کاشت

مساحت منطقه کاشت نیز تاثیر بسزایی در تعداد جلسات مورد نیاز دارد. در مواردی که مساحت منطقه کاشت بسیار بزرگ باشد، ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای پوشش کامل منطقه با موهای کاشته شده باشد.

میزان ریزش مو

اگر شما با ریزش مو مواجه هستید، احتمالاً نیاز به تعداد بیشتری جلسه برای کاشت مو خواهید داشت. به دلیل اینکه در مواردی که ریزش مو بسیار شدید باشد، شاید نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای کاشت مو باشد تا پوشش کاملی برای موهای جدید ایجاد شود. در واقع بعد از جلسه کاشت اول با گذشت چند سال ناحیه جدیدی خالی از مو شده و نیاز به کاشت منطقه جدید باشد.

سلامت پوست سر

سلامت پوست سر نیز تاثیر بسزایی در تعداد جلسات کاشت مو دارد. اگر پوست سر شما سالم باشد و بدون مشکلاتی مانند التهاب یا خارش باشد، احتمالاً تعداد کمتری جلسه برای کاشت مو به شما نیاز خواهد بود.

عوامل زیستی

عوامل زیستی مانند سن، جنسیت، وضعیت سلامتی، نوع مو و …  تاثیر بسزایی در تعداد جلسات کاشت مو دارند. به عنوان مثال، افرادی که سنشان بالاتر است، ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای کاشت مو داشته باشند.

همچنین، جنسیت فرد نیز تاثیر بسزایی در تعداد جلسات دارد؛ به عنوان مثال، در افراد مرد برای کاشت مو بر روی صورت، نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارند. نوع مو نیز می‌تواند تاثیر گذار باشد؛ برای مثال، در موهای فردی که بسیار پر و فر و پوست سرشان بسیار حساس است، نیاز به تعداد جلسات بیشتری برای کاشت مو ممکن است وجود داشته باشد.

تعداد جلسات کاشت مو میانگین چقدر است؟

بطور میانگین، برای کاشت مو در مناطقی که موهای بیشتری روی سر وجود دارد، مانند پشت سر و بیشتر مناطق صورت، حدود 1 تا 2 جلسه کافی است. اما در مناطقی مانند جلوی سر که موها برای کاشت کمتری وجود دارند، ممکن است تا 3 جلسه نیاز باشد.

همچنین برای افرادی که موهای ضعیف و نازک دارند و پوست سر حساس دارند، ممکن است نیاز به تعداد جلسات بیشتری داشته باشند. در نهایت، برای تعیین تعداد جلسات مناسب برای کاشت مو، بهتر است به مشورت پزشک متخصص مراجعه کرده و نظر ایشان را دریافت کنید.

ولی جاهای دیگه خوندم که تعداد جلسات کاشت مو کمتر از این مقداره؟

درست است که تعداد جلسات کاشت مو ممکن است بین مراکز و پزشکان متفاوت باشد. برای مثال، در برخی مناطق جهان، مانند آمریکا، برای کاشت مو تعداد جلسات کمتری نسبت به مناطق دیگر مورد نیاز است. این نکته را نیز باید در نظر داشت که تعداد جلسات کاشت مو ممکن است برای هر فرد به صورت متفاوتی باشد و بستگی به عواملی دارد که در بخش‌های قبلی ذکر شدند. بنابراین، بهتر است برای تعیین تعداد جلسات مناسب برای کاشت مو، با متخصصی که در این زمینه تخصص دارد مشورت کنید.

تعداد کاشت مو در هر جلسه چقدر است؟

در ابتدا باید بگوییم آنچه قابل اندازه گیری است تعداد تار مو نیست بلکه تعداد گرافت است یک گرافت ممکن است  1 تا 3 تار مو داشته باشد و بستگی به مدل موی شما دارد تعداد موهایی که در هر جلسه کاشت مو کاشته می‌شوند، بستگی به نوع روش کاشت مو، وسایل استفاده شده، نوع بیماری یا مشکل مو، و میزان کاشت مو در هر ناحیه دارد.

با این حال، به طور کلی، در هر جلسه کاشت مو، حدود 3۰۰۰ تا 7۰۰۰ گرافت کاشته می‌شود. اما برای تعیین تعداد دقیق موهایی که باید در هر جلسه کاشته شود، بهتر است با مشاورین ما مشورت کنید و عکس خود را در تلگرام ارسال نمایید

در هر جلسه چه تعداد مو کاشته میشود؟

بیشترین تعداد موی کاشته شده در هر جلسه با کدوم روش هست؟

هر روش کاشت مو دارای مزایا و معایب خود است و تعداد موهای کاشته شده در هر جلسه نیز بستگی به نوع روش کاشت مو، میزان کاشت مو در هر ناحیه و نوع بیماری دارد.

با این حال، روش های FUT و SUT در مقایسه با روش های دیگر، به دلیل روش خاص خود، قادر به کاشت تعداد بیشتری مو در هر جلسه هستند؛ به عنوان مثال، در روش FUT، یک بخش از پوست به صورت نواری برداشته می‌شود و موهایی که در آن بخش قرار داشته اند، به صورت دسته‌ای جمع آوری و در منطقه کاشت قرار می‌گیرند؛ با این روش، تعداد موهای کاشته شده در هر جلسه می‌تواند به بیش از ۵۰۰۰ تار برسد.

در روش SUT نیز که یکی از روش‌های پیشرفته FUT است، برخلاف FUT که یک تیغه برداری از پوست انجام می‌شود، چندین تیغه برداری از پوست صورت می‌گیرد و موهای بیشتری کاشته می‌شود. با این حال، در روش های دیگر مثل FUE و DHI نیز با تکنولوژی های جدید، تعداد موهای کاشته شده در هر جلسه بسیار افزایش یافته است.

بنابراین، برای تعیین روش مناسب کاشت مو و تعداد موهای کاشته شده در هر جلسه، بهتر است به بخش مشاوره آنلاین مراجعه نمایید.

فاصله زمانی بین جلسات کاشت مو چقدر است؟

فاصله زمانی بین جلسات کاشت مو به شدت وابسته به نوع روش کاشت مو، وضعیت پوست و موی بیمار و سلامت کلی بدن افراد می‌باشد. به طور کلی، کاشت مو در یک جلسه انجام می شود اما اگر به تعداد جلسات بیشتر نیاز باشد به صورت متوالی و در روز بعد از کاشت اول انجام می شود برای مثال فردی که به دو جلسه کاشت مو نیاز دارد در طی دو روز متوالی کاشت برای وی انجام خواهد شد.

سخن پایانی

با توجه به اینکه کاشت مو یکی از روش‌های معتبر و موثر برای درمان ریزش مو و تقویت موها است، مطالعه و آشنایی با عوامل موثر در تعداد جلسات کاشت مو و نحوه انجام آن، بسیار حائز اهمیت است. همچنین، با توجه به اینکه هر فرد بر اساس وضعیت پوست و موهای خود نیاز به تعداد و فاصله زمانی متفاوتی برای جلسات کاشت مو دارد، بهتر است هرگز به صورت خودسرانه و بدون مشاوره پزشک، اقدام به کاشت مو نکنید.

لذا با توجه به اینکه هدف ما در اینجا آموزشی است، باید تاکید کنیم که هرگونه اقدام به کاشت مو باید با مشاوره و راهنمایی متخصص صورت گیرد. می توانید از طریق قسمت چت آنلاین پایین صفحه و یا تلگرام عکس خود را ارسال و مشاوره دریافت نمایید. همچنین میتوانید به مقاله سوالات متداول کاشت مو مراجعه کنید که به احتمال زیاد جواب‌تون رو همونجا دریافت خواهید کرد.

منبع: hairtransplantdubai

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *