جدیدترین روش های کاشت مو در آمریکا

جدیدترین روش های کاشت مو و سلول های بنیادی

تراکاشت مو، یکی از پروسیجر های پزشکی هست که دائما در حال محبوب شدن، و همچنین بهتر شدن هست؛ تا همین 10 سال پیش، موفقیت 60 درصدی در کاشت مو، یک رقم بسیار چشم گیر حساب میشد! در صورتی که الان روش هایی اختراع شده یا روش های قبلی بهبود داده شدن، به طوری مقدار موفقیت کاشت مو به 99 درصد رسیده!

جدیدترین روش‌های کاشت مو کدام‌اند؟

تاثیر زیاد مو در زیبایی و محبوبیت بازگردانی موها، باعث شده نقدینگی بسیار زیادی وارد این صنعت بشه و حتی پزشکان متخصص هم وارد حوزه کاشت مو بشن! به طوری که فقط در سال 2021، نزدیک به 4 میلیون نفر کاشت مو انجام داده اند! medihair

تحقیقات و فناوری در زمینه کاشت موی طبیعی طی دهه‌های گذشته راه درازی را پیموده است و حاصل تلاش‌های مستمر مبتکران این صنعت، تکنیک های نوآورانه‌ای بود که روش‌های پیوند مو را به شدت متحول کرده است. به منظور آشنایی بیشتر با جدیدترین روش‌های پیوند مو، به موارد زیر توجه نمایید:

میکروگرافت

میکروگرافت که با نام فناوری میکروگرافت اتولوگ (AMT) نیز شناخته می‌شود، شامل استفاده از فولیکول‌های موجود روی سر هر زیباجو و پیوند آن به نواحی کم تراکم می‌شود. نکته مهم در مورد این روش آن است که این تکنیک با تکنیک FUE که در کاشت مو سنتی استفاده می‌شود (که یک واحد فولیکولی منفرد حاوی ۱ تا ۲ تار مو استخراج می‌شود)، متفاوت می‌باشد.

این تکنیک برای اولین در آلمان ابداع شد و بعداً اطلاعات و نحوه انجامش به تمامی پزشکان مشتاق از سراسر دنیا آموزش داده شد. اولین پزشک ایرانی که این متد شگفت انگیز را به ایران وارد کرد، دکتر حمیدرضا خراسانی از کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا در تهران بود. طی کاشت مو میکروگرافت، ابتدا بی‌حسی موضعی انجام شده و سپس پزشک از ابزار جراحی معروف به میکرو دریل (قطر ۰/۷۵ میلی متر) با نوک بلند و توخالی مشابه لوله استفاده می‌کند تا با آن بتواند فولیکول مو را استخراج کند.

هنگامی که مو وارد لوله شد، پزشک به پوست سر فشار می‌آورد و برشی در آن ایجاد می‌کند. این برش به شکل یک دایره کوچک خواهد بود که به پوست تبدیل می‌شود و پس از آن هیچ زخم باقی نمی‌ماند. در مرحله بعد پزشک با استفاده از فورسپس کوچک، پیوند را با دقت برداشت می‌نماید تا از آسیب دیدن آن جلوگیری کند. در نهایت پزشک گرافت‌ها را با دقت و آرامش در مکان‌های معین قرار می‌دهد و جلسه را به اتمام می‌رساند.

نئوگرافت

روش خودکار دیگری برای کمک به بهبود مرحله برداشت فولیکول از ناحیه بانک مو است. در این تکنیک از خاصیت مکش یک دستگاه مخصوص برای بیرون کشیدن تک تک فولیکول‌های مو (که توسط دستگاه دیگری شل شده‌اند) استفاده می‌کند. در نهایت پزشک به راحتی کاشت فولیکول‌ها را بدون نیاز به لمس با ابزارهای مخصوص انجام می‌دهد.

سلول بنیادی

آخرین تحقیقات نشان می‌دهند که سلول‌های بنیادی می‌توانند رشد موها را تحریک کنند. روش کاشت مو با سلول‌های بنیادی یک تکنیک معتبر و پیچیده از کاشت مو است که از سال ۱۹۹۶ به شدت مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. این تکنیک توسط دکتر و دانشمند کوئن گو به وجود آمد، اما به دلیل طولانی بودن این نام برای بسیاری، این روش به “پیوند سلول‌ها” معروف شده است.

پیوند مو با سلول بنیادی روشی هوشمندانه است که از این سلول‌های طبیعی بصورت برنامه ریزی شده، هدفمند و توسعه یافته استفاده می‌کند. این روش تضمین می‌کند که فولیکول‌های پیوند زده شده، در طی زمان زنده بمانند. با این حال، هنوز این روش به طور عمومی در دسترس مردم دنیا قرار نگرفته است.

کاشت مو رباتیک

دستگاه‌های رباتیک به پزشکان در برداشتن گرافت‌های اهدا کننده به صورت جداگانه و کاهش زمان کلی کاشت کمک می‌کنند. در حال حاضر دو نوع ربات کاشت مو وجود دارد که از نظر تکنولوژی و موارد استفاده با یکدیگر متفاوت هستند. هر دو از فناوری‌های دیجیتال جدید برای شناسایی، انتخاب و برداشت گرافت‌ها از ناحیه اهدا کننده و انجام میکروگرافت استفاده می‌کنند، زیرا گرافت‌های استخراج‌ شده بین ۰.۸ تا ۱ میلی‌متر طول دارند.

در نهایت، به لطف اتوماسیون این روش، ۱۰۰٪ از گرافت‌های برداشته شده دست نخورده باقی می‌مانند و می‌توان آن‌ها را با شانس رشد مجدد بیش از ۹۷٪ دوباره در نواحی مختلف سر پیوند زد.

آینده کاشت مو چطور هست؟

شاید جالب باشه بدونین که با وجود اینکه اینهمه پیشرفت در تکنولوژی های کاشت مو انجام شده، اما ایملپنت مو از سال 2019 تا 2021، نزدیک به 4% کاهش پیدا کرده! Unitedcareclinic

علت این موضوع هم پیشرفت سایر روش های جلوگیری از ریزش مو و همچنین داروهای تقویت مو هست! با توجه به این پیشرفت ها در صنعت پزشکی و دارویی، احتمال میره حتی این مقدار در آینده کمتر هم بشه؛ اما قطعا کاشت مو هم در کنار اون پیشرفت هایی خواهد داشت، و به این زودی ها قرار نیست از بازار حذف بشه.

پیشرفته ترین کشور ها در حوزه کاشت مو کدامند؟

برای بعضی افرادی که قصد دارند، پروسیجر تراکاشت مو شون رو در کشور دیگه ای انجام بدن، معمولا سوال پیش میاد که کدوم کشور محل خوبی برای انجام این عمل هست؟ در ادامه لیستی از پیشرفته ترین کشورها در حوزه کاشت مو رو براتون آوردیم:

  • آلبانی
  • ترکیه
  • مجارستان
  • لهستان
  • انگلستان

منبع: کلینیک هلیا

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *