کاشت مو خطی یا رباتیک؟ | کدام نوع مناسب من هست؟

کاشت مو خطی یا رباتیک؟ | کدام نوع مناسب من هست؟

هروقت که قصد انجام یک جراحی اختیاری مثل عمل زیبایی بینی، یا عمل جراحی کاشت مو رو دارید، مهم هست که تحقیقات کافی بکنید؛ همچنین با یک پزشک معتمد و باتجربه مشورت کنید، تا مطمئن بشین عملی که قصد انجامش رو دارین، بهترین روش برای رفع مشکل شما هست.

در بحث روش های کاشتن مو هم، گاهی این سوال پیش میاد که کاشت مو خطی انجام بدیم یا رباتیک؟ البته که تصمیم نهایی در این مورد رو باید پزشک متخصص پوست و مو شما بگیره، ولی در ادامه یکسری راهنمایی های کلی در این رابطه براتون تهیه کردیم؛ با مرجع کاشت مو ایران همراه باشین:

روش کاشت مو خطی یا Linear Strip

در این روش، جراح نواری از پوست سر را برمی دارد و سپس با بخیه می بندد. اگر بیمار دارای ناحیه اهداکننده مناسبی باشد، جراح می‌تواند این روش را بر روی اکثر کاندیدها انجام دهد. باید توجه داشته باشید که این روش، یک اسکار خطی روی پوست سر باقی می گذارد! اگر بیمار موهای بلندتری داشته باشد، احتمالاً مشکلی با اسکار قابل مشاهده نخواهد داشت.

اما اگر مدل موهای شما قالبا کوتاه هست، احتمالا برجستگی هایی از زخم روی سرتون قابل مشاهده باشه. البته که یک پزشک باتجربه و حرفه ای، کاری میکنه که این اسکار در حداقل ترین میزان ممکنش باشه؛ بنابراین مراجعه به یک پزشک حاذق برای این پروسیجر خیلی مهم هست.

روش کاشت موی رباتیک

این روش با استفاده از تکنولوژی و ربات ARTAS انجام میشود، که نیازی به چاقوی جراحی و بخیه ندارد! این روش با اینکه خیلی خوب بنظر میرسه، اما برای همه بیماران مناسب نیست! برای آماده شدن برای این جراحی، بیمار باید موهای خود را تا حدود 0.8 میلی‌متر بتراشد؛ که این مورد برای بعضی ها مهم نیست اما برای بعضی دیگه که خیلی حساس هستند، میتونه آزاردهنده باشه.

یک ایراد دیگه این روش، هزینه بشدت بالای اون هست که خیلی ها توان پرداخت اون رو ندارند! کاشت مو با روش های دیگه معمولا چیزی بین 10 تا 20 میلیون تومان در میاد؛ اما در این روش گاهی تا بالای 100 میلیون تومن هم برای کاشت مو ARTAS گرفته میشه!

چه زمانی هیچکدوم از این دو روش مناسب نیستند؟

تراکاشت مو برای همه مناسب نیست! atlantahairsurgeon گاهی حتی میشه با روش های کم هزینه تر ولی کارآمد تر، بازسازی مو هارو انجام داد! برای همین هستش که همیشه پیشنهاد میشه، قبل از تصمیم قطعی، با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید؛ و با انواع روش های درمانی و بهبود موی سر آشنا بشین.

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *