هزینه کاشت ریش به روش SUT

هزینه کاشت ریش به روش SUT چقدر است؟

در مناطق مختلف جهان کاشت ریش می‌تواند مبلغی مابین 3000 تا 15000 دلار هزینه داشته باشد که این مبلغ می تواند تحت تاثیر تعداد ریش‌های کاشته شده و نیاز‌های فردی قرار می‌گیرد.

ریش یکی از نمادهای مردانگی به شمار رفته و باعث می‌شود مردان قدرتمند‌تر به نظر برسند اما به دلایلی همچون ژنتیک، سن، آلوپسی، پایین بودن سطوح تستوسترون و یا سایر موارد پزشکی رشد ریش با مشکل مواجهه می‌شود.

یکی از راهکارهای پیش رو برای مقابله با کم‌پشتی ریش جراحی کاشت ریش می‌باشد که در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است.

هزینه کاشت ریش

مردانی که به دنبال کاشت ریش هستند مطمئنا مدل خاصی را نیز مد‌نظر دارند. کاشت ریش می‌تواند به افراد در حل مشکلاتی همچون کم‌پشتی ریش، پنهان کردن اسکار و سوختگی‌های صورت و … کمک کند. هزینه متوسط کاشت ریش به صورت ترمیمی در جهان 3000 تا 7000 دلار و هزینه کاشت ریش کامل 7000 تا 15000 دلار است.

به طور معمول بیمه‌ها، هزینه‌های مربوط به کاشت ریش را تقبل نمی‌کنند.

هزینه کاشت ریش در کشورهای مختلف

قیمت متوسط برای کاشت ریش در کشور‌های مختلف به شرح زیر است:

تفاوت هزینه های کاشت ریش در کشور های مختلف

 • ایران 10 تا 15 میلیون تومان (250 تا 400 دلار)
 • تر کیه 1500 دلار
 • لهستان 2900 دلار
 • اسپانیا 4000 دلار
 • هند 2000 دلار
 • مالزی 4300 دلار

علت هزینه پایین کاشت ریش در ایران چیست؟

علت قیمت پایین و مناسب کاشت ریش در ایران به دلیل پایین بودن ارزش پول نسبت به دلار و وجود کلینیک‌های متعددی است که این کار را با کیفیت بالا انجام می‌دهند که باعث شده افراد زیادی از سایر کشورها برای کاشت ریش به ایران مراجعه نمایند.

مشکلات ریش در مردان

مشکلات ریش در مردان به سه شکل دیده می‌شود:

مشکلات متداول در ریش مردان چیست؟

 • در بیشتر مردان قسمت هایی از صورت فاقد ریش است اما بخش های دیگر تراکم مناسبی دارد.
 • بعضی از مردان ریش و سبیل کامل دارند اما با تراکم کم و موهای ضعیف که نمی توانند ریش و سبیل خود را بلند کنند.
 • تعداد کمی از مردان ریش و سبیل ندارند که می تواند به خاطر دلیل ژنتیکی باشد.

تمامی موارد ذکر شده با کاشت ریش به بهترین شکل موجود رفع خواهند شد.

مشکلات ریش می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که تعدادی از آن‌ها عبارتند از:

تاثیر هورمون‌ها بر ریش مردان

یکی از علل کمبود ریش ناشی از مشکلات هورمونی می‌باشد که هورمون اصلی و مورد توجه در این مورد تستوسترون است که اصلی ترین هورمون مردانه می‌باشد. تستوسترون در دوران بلوغ شروع به افزایش کرده و باعث رشد و تراکم ریش‌ها خواهد شد.

نقش عوامل ژنتیکی در ریش

یکی از مهم ترین دلایل در کم پشتی ریش عوامل ارثی یا ژنتیکی است، برای مثال اگر پدر و پدربزرگ شما ریش پرپشتی دارند برای شما هم همین گونه خواهد بود. البته وضعیت ریش و سبیل در خانواده مادری هم اهمیت زیادی دارد. اگر دلیل کم‌پشتی ریش ارثی یا ژنتیکی باشد درمان دارویی بی اثر بوده و تنها راه آن کاشت ریش می‌باشد.

آیا ریش وابسته به سبک زندگی است؟

شامل مواردی همچون میزان و کیفیت خواب، تغذیه، ورزش، میزان استرس و … است که تاثیر بسیار زیادی بر کمیت و کیفیت ریش می‌گذارد. دو مورد از ویتامین های مهم در این زمینه بیوتین و نیاسین هستند که در مواد غذایی‌ای مثل تخم مرغ، آووکادو، شیر، ماهی و تخم آفتابگردان یافت می‌شوند.

تاثیر لایف استایل بر کاشت ریش مردان چیست

آسیب ها و بیماری ها

بعضی از آسیب ها به پوست و بیماری‌های پوستی می‌تواند باعث طاسی موقت یا همیشگی در ناحیه ریش شود. بعضی از این آسیب‌ها عبارتند از: شکستگی، زخم و اسکار، فولیکولیت، جای بخیه، سوختگی‌ها، عمل‌های جراحی مانند جراحی ترمیم شکاف کام.

آلوپسی آره‌آتا یا ریزش مو سکه‌ای هم می‌تواند باعث ریزش و کم‌پشتی ریش شود. ریزش مو در آلوپسی آره‌آتا موقتی است اما به صورت دوره‌ای تکرار می‌شود. طاسی‌های در اثر آلوپسی آره‌آتا را نمی‌توان با کاشت درمان کرد.

کاشت ریش چه مزایایی دارد؟

 • امکان اصلاح ریش‌های کاشته شده وجود دارد.
 • زیبایی و تراکم ریش‌های کاشته شده
 • افزایش اعتماد به نفس
 • درد و خونریزی حداقلی

کاشت ریش چه معایب دارد؟

 • درد و بی‌حسی صورت
 • سختی در مراقبت
 • هزینه بالا
 • عدم دستیابی به نتیجه دلخواه

پیشنهاد میکنیم که اگر علاقمند هستید تا در این رابطه بیشتر بدونین، مقاله آموزشی عوارض کاشت ریش و سیبیل رو مطالعه بفرمایین.

روش‌های کاشت ریش

کاشت ریش انواع مختلفی دارد که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

متدهای متداول کاشت ریش در مردان چیست؟

کاشت ریش به روش FUT

یکی از روش‌های کاشت ریش، روش FUT است که این روش را جراحی نواری نیز می‌گویند. در این روش نواری از پشت سر یا موهای پشت گوش یا زیر چانه برداشته می‌شود و این نوار را به دانه‌های تکی‌تکی فولیکول و مو تقسیم می‌کنند و در ناحیه مورد نظر می‌کارند و ناحیه برداشته‌شده به خاطر بخیه 2 ماه زمان نیاز دارد تا بهبود یابد. این زمان کمی طولانی است اما بعد از دوران نقاهت جای زخم کمتر می شود و قابل مشاهده نیست.

کاشت ریش به روش FUE

این روش یکی از متداول‌ترین روش‌ها برای کاشت ریش است که در آن مو از ناحیه مورد نظر برداشته شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده می‌شود. کاشت ریش 2 تا 5 ساعت طول می کشد و فقط اسکارهای دایره‌ای کوچکی در جایی که فولیکول‌های مو برداشته می‌شود، باقی می‌ماند. بعضی از کلینیک‌ها این کار را به صورت دستی انجام می‌دهند و بعضی از آن‌ها نیز از کمک مکانیکی استفاده می کنند.

کاشت ریش به روش SUT 

این روش یکی از روش‌های بسیار پیشرفته در کاشت ریش است. در این روش از پانچ اتوماتیک برای برداشتن گرافت‌ها از پشت سر استفاده می‌شود که کمتر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند و سرعت کار بیشتر می‌شود و ادامه روند کاشت مو به طور FIT صورت می‌گیرد.

کاشت SUT می‌تواند تراکم ریش شما را بیشتر کند و هزینه زیادی برای شما نداشته باشد.

امکان پیوند در نواحی مختلف صورت در کاشت ریش به روش SUT وجود دارد. در این روش خونریزی جدی و جراحی طولانی مدت و عوارضی وجود ندارد و دوران نقاهت در این روش کوتاهتر است. کاشت ریش از صفر تا صد در این روش با دستگاه صورت می‌گیرد. استفاده از دستگاه باعث می شود که گرافت‌های برداشته شده آسیب نبینند و از ظرفیت کامل بانک مو به نحو مطلوب استفاده شود.

کاشت ریش با روش SUT برای چه افرادی مناسب است؟

برای کاشت ریش ابتدا باید با پزشک مشورت کنید تا از ثابت شدن الگوی ریزش مطمئن شوید. از آنجاییکه موها در کاشت ریش به روش SUT از بانک مو استخراج می‌شوند باید بانک مو سالم و قوی باشد و با محل کاشت از نظر رنگ همخوانی داشته باشد.

مزایای کاشت ریش به روشSUT

 • کاشت ریش به وسیله دستگاه انجام می‌شود، در نتیجه گرافت‌های مو آسیب نمی‌بینند.
 • در یک جلسه تعداد گرافت بیشتری به ناحیه گیرنده منتقل می‌شود و نتیجه کاشت پرپشت است.
 • عوارض جانبی کاشت ریش و سبیل به روش‌های سنتی را ندارد.
 • دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
 • بدون بیهوشی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.
 • موهای کاشته شده به روش SUT طبیعی بنظر می‌رسند.

معایب کاشت ریش به روشSUT

 • بعد از جراحی ممکن است برای چند روز جای سوزن‌ها ملتهب شود.
 • در صورت عدم رعایت بهداشت در دوره نقاهت ممکن است محل کاشت عفونت کند.

هزینه کاشت ریش به روش SUT

کاشت ریش در روش SUT همانند سایر روش‌های کاشت با توجه به مواردی همچون طرح انتخابی برای کاشت، میزان گرافت مورد نیاز، مهارت و سابقه پزشک جراح، امکانات کلینیک و … متفاوت می‌باشد که در سال 1402 مبلغی در حدود 10 تا 15 میلیون تومان می‌باشد که البته لازم به ذکر است مبلغ ذکر شده تقریبی است.

منابع:

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

بزرگترین مرجع کاشت مو ایران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *